Do Home Solar Power Panels Lose Efficiency Over Time?

The performance of commercial monocrystalline silicon home solar power panels with better performance can reach more than 18%; the sunshine intensity and sunshine time of large-scale ground power stations are also very impressive, so the power generation efficiency is higher than the above estimates. Currently home solar power photovoltaic power generation energy recovery the period is about 2-5 years. Looking back at the data of the last century, the ept of home solar power photovoltaic power generation in the 1980s lasted for 5-10 years. In the 1990s, the photovoltaic energy recovery period was shortened to 3 to 8 years. It can be seen that the home solar power photovoltaic industry is constantly developing its technological innovation. With the continuous reduction of home solar power photovoltaic energy recovery period, the future home solar power photovoltaic energy recovery period can be reduced to 1-2 years.

O le faʻaogaina o le ‘oloa faʻamalosi faʻatasi ma le sili atu i le 18% le sili atu i le 18%; O le malosi o le la ma le taimi o le la o le tele tele o eletise manava eletise e matua manaia tele, o lea e sili atu ai le malosi o le gaosiga o malosiaga nai lo fua faatatau muamua. O le taimi nei, o le malosi o le sola i le fale e mafai ai ona toe faʻaleleia le malosi o le malosi e tusa ma le 2-5 tausaga. O le toe tepa i tua i faʻamatalaga o le seneturi talu ai, o le aʻafiaga o le faʻaaogaina o le photovoltaic power generation i le gasologa o le sola i totonu o le vaitau o le 1980 na tumau mai le 5 i le 10 tausaga. I le 1990, o le vaitaimi o le toe faʻaleleia o le malosi o le photovoltaic na faʻaitiitia i le 3 i le 8 tausaga. E mafai ona e vaʻaia o loʻo faʻaauau pea le atinaʻeina o tekinolosi faʻafouina i le gaosiga o le viliina o le la. Faatasi ai ma le faʻaauauina pea o le taimi o le toe faʻafouina o le malosiaga o le photovoltaic malosi o le sola, e mafai ona faʻaititia le lumanaʻi le malosi o le malosiaga i le lumanai i le 1-2 tausaga.

Komercinių monokristalinių silicio buitinių saulės energijos plokščių našumas gali būti didesnis nei 18%; Didelių sausumos elektrinių saulės intensyvumas ir saulės laikas taip pat yra labai įspūdingi, todėl energijos generavimo efektyvumas yra didesnis nei ankstesni vertinimai. Šiuo metu saulės energija namų fotoelektros energijos gamybos metu yra maždaug 2–5 metai. Žvelgiant į praėjusio šimtmečio duomenis, devintojo dešimtmečio fotovoltinės energijos gamyba namų saulės energijai truko nuo 5 iki 10 metų. Dešimtajame dešimtmetyje fotovoltinės energijos atsigavimo laikotarpis buvo sutrumpintas nuo 3 iki 8 metų. Galite pastebėti, kad saulės baterijų namų fotoelektros pramonė nuolat plėtoja savo technologines naujoves. Nuolat sutrumpinant saulės energijos fotoelektrinės energijos atsigavimo laikotarpį, būsimas saulės energijos fotoelektrinės energijos atsigavimo laikotarpis gali būti sutrumpintas iki 1–2 metų.